Zablokovaná krční páteř

Aplikace tělové svíce HOXI® na zablokovanou krční páteř

Aplikace tělové svíce HOXI na zablokovanou krční páteř

Trápí vás zablokovaná krční páteř? Tušíte, že za tím může být stres, nekvalitní spánek, nekvalitní držení těla, únava, nebo prostě jen nevhodná poloha při práci? Ať už je příčina jakákoli, s tělovými svíčkami HOXI® si můžete dopřát úlevu od bolesti a napětí a pomoci uvolnit svůj ztuhlý krk! Tělové svíce HOXI® představují alternativní metodu pro zmírnění symptomů zablokované krční páteře. Je však důležité zdůraznit, že se nejedná o lékařský prostředek a nenahrazují odbornou lékařskou péči. V případě závažných zdravotních potíží je vždy nutné konzultovat stav s lékařem.

Jak vám tělové svíčky HOXI® mohou pomoci?

 • Uvolňují svalové napětí a blokády: Jemné teplo a tah svíčky napomáhají uvolnit svalové spazmy a blokády v oblasti krční páteře, čímž zmírňují bolest a ztuhlost.
 • Stimulují lymfatický systém: Tělové svíce HOXI® podporují lymfatický systém v oblasti krku, čímž napomáhají odvádět toxiny a odbourávat zánět.

Aplikace:

Před použitím tělových svíček HOXI® si pozorně přečtěte návod k použití a dodržujte uvedené pokyny.  Při použití tělových svící HOXI® na zablokovanou krční páteř je pro dosažení optimálního efektu nezbytná správná poloha těla při samotné aplikaci. Důležité je mít zcela uvolněný krk a hlavu narovnanou. Vhodná je pozice vleže na břiše nebo vsedě, obkročmo na židli, kdy je hlava opřená o opěradlo židle.

Umístění svíčky:

Poloha aplikace svíčky se liší v závislosti na lokalizaci blokace:

 • Horní část krční páteře (C1, C2, C3): Svíčku umístěte na postiženou oblast v horní části krku.
 • Dolní část krční páteře (C4, C5, C6, C7): Svíčku aplikujte na oblast bolesti v dolní části krku.
 • Rozprostřená blokace: V tomto případě nejprve aplikujte 1-2 svíčky na dolní část krční páteře a poté 1-2 svíčky na horní část.
 • Neznámá lokalita blokace: Umístěte svíčku na střední část krku pro zajištění rovnoměrného působení.

Četnost aplikace:

 • Akutní blokace: V případě akutních potíží aplikujte 3-4 svíčky denně. Svíčky lze používat ihned po sobě nebo s časovými rozestupy. Po zmírnění symptomů snižte počet svíček na 1 denně a pokračujte v aplikaci až do úplného uvolnění krku.
 • Prevence: Pro prevenci opakovaných blokád a zmírnění jejich intenzity aplikujte 1 svíčku týdně.

V případě, že trpíte často zablokováním krční páteře, doporučujeme provádět preventivní aplikaci tělovými svícemi HOXI® i v období, kdy se potíže neprojevují. Postačí aplikace 1 tělová svíce HOXI® za týden. Použitím tělové svíce HOXI® preventivně můžeme docílit snížení výskytu četnosti zablokování krku nebo jeho intenzity.

Volba svíčky:

Tělové svíce HOXI® vyrábíme v široké škále variant s různými esenciálními oleji. Pro aplikaci na krční páteř se osvědčily zejména:

 • Tělová svíce HOXI® s Cannabisem: Nabízí relaxační a zklidňující účinky.
 • Tělová svíce HOXI® s Tymiánem: Podporuje prokrvení a uvolňuje svalové napětí.
 • Tělová svíce HOXI® s Meduňkou: Má protizánětlivé a analgetické vlastnosti.
 • Tělová svíce HOXI® s Tea tree: Vyniká antiseptickými a hojivými účinky.
 • Tělová svíce HOXI® s Měsíčkem: Podporuje regeneraci tkání a zklidňuje podráždění.
 • Tělová svíce HOXI® se Skořicí: Prohřívá a povzbuzuje.
 • Tělová svíce HOXI® NATURE (bez esenciálních olejů): Vhodná pro osoby s citlivou pokožkou nebo alergiemi.
  Tělovými svícemi HOXI® Nature (bez esenciálnbích olejů lze nahradit všechny typy svící).

Kontraindikace a bezpečnostní pokyny:

 • Nepoužívejte tělové svíce HOXI® na otevřené rány, popáleny nebo u osob s alergiemi na včelí produkty.
 • V případě těhotenství, kojení nebo chronických onemocnění se před použitím poraďte se svým lékařem.
 • Během hoření svíčky dbejte na dodržování bezpečnostních pokynů a nenechávejte ji bez dozoru.
 • V případě dotazů se obraťte na naši poradnu: poradna@hoxi.cz

Psychosomatický pohled na zablokovanou krční páteř

HOXI-Psychosomatický pohled na zablokovanou krční páteřZablokovaná krční páteř může ukazovat potíže s emocemi, které souvisejí s pocitem ponížení, porážkou nebo pocitem prohry. Skrze zablokování krční páteře se může projevit i pochybování o svých pracovních schopnostech a sebepodceňování v odpovědnosti za nějaký úkol, který byl člověku svěřen. Blokace také může naznačovat strach ze špatného rozhodnutí nebo poměrně nízké intelektuální sebehodnocení a podezíravost z vlastní neschopnosti. Často blokací krku trpí lidé, kteří „přikyvují“ i v situacích, kdy nejsou schopni vyjádřit svůj názor. Tato neschopnost vyjádření opět pramení ze sebepodceňování. Někdy může zablokování krční páteře souviset s tvrdohlavostí a pocitu strachu ze ztráty sebekontroly.

 

 

Pro HOXI.cz připravila Mgr. Klára Hanzalová (© 2016-2018) 

 


Výběr "vůně" podle typu onemocnění

Jak si správně vybrat ušní a tělové očistné svíce HOXI® podle esenciálního oleje a onemocnění či problému na který svící chcete použít? Mnoho z Vás se ptá: "jaké svíce máme použít, jakou vůni nebo esenciální olej ve svíci je vhodný na náš problém a pro nás". Na základě naši mnohaletých zkušeností jsme pro Vás připravili přehlednou a zjednodušenou tabulku pro výběr "vůně" esenciálního oleje.


 HOXI-tPři použití tělových svící HOXI na zablokovanou krční páteř je důležitá poloha těla při samotné aplikaci


Protected by Copyscape© Všechny obrázky, texty, metody, kurzy, návody na použití, doporučení a tabulky jsou autorským dílem HOXI.cz, a bez písemného souhlasu není kopírování, a to ani jejich částí, dovoleno. Více informací na info@hoxi.cz  V případě, že chcete zveřejnit na svých webových stránkách část našich textů apod., je to možné pouze s aktivním odkazem na www.hoxi.cz. Pokud jste prodejcem nebo terapeutem, či masérem používajícím ušní nebo tělové svíce HOXI®, lze náš obsah použít pro Vaši prezentaci. Samozřejmě lze odkaz na naše články sdílet na facebookových stránkách, Twitteru a jiných sociálních sítích.

 

 

Mějte na paměti, že ušní ani tělové svíce HOXI® nenahrazují lékaře!