Otoky

Aplikace tělových svící HOXI při zmírnění otoků

Aplikace tělových svící HOXI při zmírnění otokůNa otoky, vzniklé zvýšenou fyzickou námahou, mechanickým poškozením (úraz, štípnutí hmyzem apod.), zavodnění těla, otok lymfatického systému, kopřivkový otok aplikujeme dle potřeby. Vždy používáme maximálně jednu svíčku denně, abychom místo nepřehřívali, ale pouze spustili regenerační proces.

Svíčky aplikujeme přímo na otok, nikdy však na otevřené rány. Je-li otok právě díky ráně, svíce dáváme do vzdálenosti 1 cm od rány. Četnost aplikace svící HOXI se doporučuje tři po sobě následující dny. Pokud po třech dnech nenastane zlepšení, aplikujeme další tři dny.

Pokud se otoky vyskytují pravidelně, např. z důvodu zavodnění, lymfatické otoky, otoky kloubů apod., doporučujeme pravidelnou prevenci při aplikaci svíček, která je jedna svíčka za týden na místo otoku.

Doporučené typy svíček HOXI na aplikaci:

Tělové ani ušní svíce HOXI nenahrazují lékaře!  

HOXI-Psychosomatický pohled na otokyPsychosomatický pohled na otoky

Otok neboli edém, který nemá ryze mechanickou příčinu (bodnutí hmyzem, úraz, mechanické poškození tkáně apod.) může často souviset s pocitem omezování naší vůle se posunout vpřed. Můžeme se rovněž cítit omezovaní nějakou osobou nebo situací. Dle lokalizace otoku lze usuzovat na konkrétní psychosomatické příčiny. Otoky nohou se mohou projevit v důsledku subjektivního pocitu nedostatku času na plnění všech povinností, při omezování vlastní svobody a často bývají spojovány s vnitřní obavou zklamání druhých. Otoky paží rovněž souvisí s pocitem vlastního omezování, kdy se tělo snaží „zabrat více prostoru“.

 

Pro HOXI.cz připravila Mgr. Klára Hanzalová (© 2016-2017)

 


Výběr "vůně" podle typu onemocnění

Jak si správně vybrat ušní a tělové očistné svíce HOXI podle esenciálního oleje a onemocnění či problému na který svící chcete použít? Mnoho z Vás se ptá: "jaké svíce máme použít, jakou vůni nebo esenciální olej ve svíci je vhodný na náš problém a pro nás". Na základě naši mnohaletých zkušeností jsme pro Vás připravili přehlednou a zjednodušenou tabulku pro výběr "vůně" esenciálního oleje.


Protected by Copyscape© Všechny obrázky, texty, metody, kurzy, návody na použití, doporučení a tabulky jsou autorským dílem HOXI.cz, a bez písemného souhlasu není kopírování, a to ani jejich částí, dovoleno. Více informací na info@hoxi.cz  V případě, že chcete zveřejnit na svých webových stránkách část našich textů apod., je to možné pouze s aktivním odkazem na www.hoxi.cz. Pokud jste prodejcem nebo terapeutem, či masérem používajícím ušní nebo tělové svíce HOXI, lze náš obsah použít pro Vaši prezentaci. Samozřejmě lze odkaz na naše články sdílet na facebookových stránkách, Twitteru a jiných sociálních sítích.