Ekzém

Aplikace tělové svíce HOXI při Ekzému

Jak správně aplikovat ušní a tělové svíce HOXI při Ekzému?Na různé projevy ekzému je třeba provést aplikaci několikrát. Nikdy nepřikládáme svíčku přímo do hluboce popraskané kůže, ušní ani tělová svíce HOXI by neměla přijít do kontaktu s krvácejícím místem nebo místem, kde je zaschnutá krev nebo strup.

  1. První týden aplikujeme denně jednu tělovou (můžeme použít také ušní svíčku) na nejvíce postižená ložiska. Můžeme zvolit až tři ložiska, např.:
    1. den: loket, pravý palec u ruky a pravá dlaň;
    2. den: loket, pravý palec a levý prsteníček atd.
  2. Druhý týden svíce neaplikujeme.
  3. Třetí týden opakujeme proceduru z prvního týdne.
  4. Čtvrtý týden opět neaplikujeme. Pátý týden ob den přikládáme svíčku na postižená místa. Dále děláme preventivní ošetření 1 x měsíčně v jednom týdnu aplikujeme ob den po jedné svíčce na postižená místa, maximálně tři svíce denně.

Vždy vybíráme nejvíce postižená místa. Denně použijeme tedy max. 3 svíčky.  Místa můžeme každý den vystřídat, vždy však necháváme jedu svíčku celou vyhořet na jednom místě.

Doporučené typy svíček HOXI na aplikaci:

Tělové ani ušní svíce HOXI nenahrazují lékaře!

Psychosomatický pohled na ekzém

Psychosomatika nemocí - ekzém - nepodceňujte příčiny nemocíEkzém bývá často spojován s emočním traumatem ztráty kontaktu s blízkou osobou. Kojenecký ekzém, zvláště v oblasti obličeje, může být důsledky odstavení kojení. Zasahuje-li kojenecký ekzém celé tělo, může tak dítě vyjadřovat nedostatek laskání či pocit ohrožení při odloučení od matky nebo jiné blízké osoby. Psychosomatickou příčinu ekzému nelze stanovit jednoznačně, velice záleží na konkrétním místě na těle, kde se ekzém projevuje. Ekzém na uších nebo v uších může souviset se smutkem, že již neslyšíme někoho blízkého nebo onen blízký se k nám již nechová tak, jak bychom si přáli. Ekzém na hlavy může vyjadřovat postoj odlišnosti od druhých. Naopak ekzém na zádech může souviset s pocitem nedostatečné opory. Ekzém na loktech určité volání, že chceme, aby se situace vyvíjela jinak. Ekzém na nohou, může být vyjádřením nelibosti s místem či situací, ve které se nalézáme. Pokud se ekzém projeví v podkoleních jamkách, může pramenit z pocitu nepochopení a přehnaným „skláněním se“ před potřebami druhých. Projevující se ekzém na rukou, konkrétně na pažích často souvisí s pocitem, že musíme vše dělat sami a na nikoho se nemůžeme spolehnout. Ekzém na rukách, dlaních a prstech se pak může projevovat v souvislosti s postojem, že bychom nejraději dělali něco jiného, než co jsme nuceni dělat, že to, co děláme nás nenaplňuje a nečiní nás šťastnými.

Pro HOXI.cz připravila Mgr. Klára Hanzalová (© 2016-2017)


Výběr "vůně" podle typu onemocnění

Jak si správně vybrat ušní a tělové očistné svíce HOXI podle esenciálního oleje a onemocnění či problému na který svící chcete použít? Mnoho z Vás se ptá: "jaké svíce máme použít, jakou vůni nebo esenciální olej ve svíci je vhodný na náš problém a pro nás". Na základě naši mnohaletých zkušeností jsme pro Vás připravili přehlednou a zjednodušenou tabulku pro výběr "vůně" esenciálního oleje.


Protected by Copyscape© Všechny obrázky, texty, metody, kurzy, návody na použití, doporučení a tabulky jsou autorským dílem HOXI.cz, a bez písemného souhlasu není kopírování, a to ani jejich částí, dovoleno. Více informací na info@hoxi.cz  V případě, že chcete zveřejnit na svých webových stránkách část našich textů apod., je to možné pouze s aktivním odkazem na www.hoxi.cz. Pokud jste prodejcem nebo terapeutem, či masérem používajícím ušní nebo tělové svíce HOXI, lze náš obsah použít pro Vaši prezentaci. Samozřejmě lze odkaz na naše články sdílet na facebookových stránkách, Twitteru a jiných sociálních sítích.