Eucalyptus

100% Esenciální olej eucalyptu  - Blahovičníku (Eucalyptus). Domorodí Aboridžinci používali tradičně listy a kůru eukalyptů při nachlazení, chřipce, bolestech zubů, horečkách, průjmech, hadím uštknutí a dalších neduzích. Exudát, získávaný z porušených kmenů, se zejména aplikoval na otevřené vředy, užíval se však i vnitřně při léčení různých chorob.

100% esenciální olej Eucalypt se silnými antiseptickými účinky. Dezinfikuje a má velmi pozitivní účinky při dýchacích potížích. Uvolňuje dýchání při nachlazení a usnadňuje odkašlávání. Esenciální olej eucalyptu je jeden z nejúčinnějších esenciálních olejů při dýchacích potížích. Doporučuje se i pro alergiky a astmatiky.

Eucalyptus eliminuje tabákový zápach a jemně provoní (čistí) vzduch v místnosti. Silice napomáhá hojení ran a je jedna z nejúčinnějších při všech dýchacích obtížích. Esenciální olej Eukalyptu usnadňuje odkašlávání při zánětech horních cest dýchacích.  Esenciální olej eucalyptu podporuje koncentraci a má příznivé účinky na migrénu. Snižuje hořečku, působí antibakterálně. Několik kapek eukalyptového oleje se přidává do koupele k uvolnění těla i mysli. Eukalyptové oleje patří k základním esencim v aromaterapii.